220kg na mrtvém tahu

Přestože on sám tvrdí, že nikdy systematicky necvičil, byla Johnyho fyzická úroveň před začátkem Amazing 12 hodně nadprůměrná. Pro mě to tak představovalo výzvu – dosáhnout znatelného zlepšení u někoho, kdo už má nějaký ten pátek tréninku za sebou, není tak úplně jednoduché. Nicméně nebyl bych to já, abych výzvu nepřijal.

Společně se mnou ji ale vlastně přijal taky Johny. Po skončení programu se mi přiznal, že měl sto chutí se na to po třetím tréninku vykašlat. Všechno ho bolelo a nechtělo se mu vstávat – ale taky nechtěl být přede mnou a před zbytkem skupiny za blbce, takže zatnul zuby a na trénink došel. Nakonec nevynechal jediný trénink, za což má můj respekt. A odpovídají tomu také výsledky:

  • Maximum na benči si zlepšil z 90 na 120kg.
  • Po skončení programu udělal 19 shybů a přitáhnul se s 40kg kettlebellem pověšeným na opasku.
  • Striktní tlak si zlepšil z 62.5kg na 75kg a mílovými kroky se tak přiblížil tlaku s vlastní váhou.
  • Při váze 80kg zatáhnul na mrtvém tahu 220kg – bez pásku, trhaček, bandáží či jakéhokoli jiného vybavení. Zlepšil se tak o 40kg za pouhých 12 týdnů.
  • Ale hlavně – to všechno, zatímco přibral svaly, zhubnul tuk a vybudoval návyky jak správně jíst a trénovat!

– kouč Radar

Proč jsem šel do Amazing 12?

Chtěl jsem si alespoň jednou v životě hrábnout opravdu hluboko. Cvičil jsem už párkrát před Amazing 12, ale byl jsem vždy jen stále se opakující začátečník, kterému motivace a nadšení nikdy nevydržely déle než pár týdnů. A tomu také (ne)odpovídaly výsledky.

Na jaké výkony jsem hrdý?

Tak asi ta mrtvola ne? Nikdy předtím jsem ve svým „gymlifu“ necvičil pozved. Hlavně proto, že jsem měl strach o záda, když ho budu tahat blbě. Teď je z toho cvik, který mě baví a který si užívám.

A začal jsem mít rád legday!

Co ti Amazing 12 dal?

Celé to bylo hlavně o změně mentálního nastavení. A to jak v průběhu programu, kdy hlava dotlačila tělo na hranu, do fyzických extrémů, ve kterých se neocitlo nikdy předtím. A najednou člověk zjistí, že to jde.

Druhý aspekt následoval po skončení programu, kdy se stále těším na každý další trénink. Konečně se do tréninku nemusím přemlouvat a mám v tomhle směru disciplínu (i fyzičku) jako nikdy předtím.

Velký dík za tohle patří především skvěle sestavené skupině, ve které jsem celý program odjel. Neboť dřív nebo později může nastat okamžik, kdy se člověk vlivem únavy má chuť vykašlat i na trenéra. Ale mít po celou dobu vedle sebe parťáky, kteří každou zvednutou tunu oddřou spolu s ním je motivace, díky které si nikdo nedovolí polevit.

Chceš se taky dostat do životní formy?

Klikni na tlačítko, vyplň formulář a sjednej si nezávaznou konzultaci!